Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Anaokulu

Bursa Anaokulu

13 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

İster bursa özel anaokulları seçin ister ilkokul seçin bir anne çok güzel notlar yakalamış. Bunları sizlerle paylaşmak istedim. Anne şöyle söylüyor; Bazı özel okullar devlet okullarından çok farksız şekilci disiplin anlayışı var. Öğrencilerin çoğu hem yöneticilerinin konuşma tarzından şikayetçi hem de öğrenci sorunlarını dinlemediklerinden şikayetçiler. Şimdi sizlere hem anaokulları hem özel okullar hem de liseler ile ilgili annenin yapmış olduğu araştırmaların devamını vereceğiz.

Bursa özel anaokulları listesi yaparken sanki çocuğumu ilkokul,ortaokul ve liseyi de orada okutturacağım gibi düşündüm. Araştırdığım özel okulun her bölümüyle ilgili hatta her sınıfıyla ilgili şikayetleri de anlatıyorum. Bazı okullar öğrencileri sadece başarı odaklı olarak değerlendiriyorlar bu yüzden dolayı da okulun gözünde öğrenci başarısız ise o okulda asla yeri yoktur anlayışı var. Ben çocuğumun performans odaklı bir okulda okumasını isterim. Bazı liseler de çocukları askeri disiplin mantığında çok katı kurallar ile okutuyorlar. Bunu da pek sevmedim çünkü okullar askeri kışla değil bir eğitim yuvasıdır. Bazı özel okullar ise tamamen ticari kaygı içerisindeler isim vermeden söylemek gerekirse X bir özel okulun resmen her sokak başında çiğ köfteci gibi bir şubesi var. Eğitimcileri bile okullarından memnun değiller. Öğretmenin memnun olmadığı bir okuldan çocuğum nasıl memnun olsun? Bursa anaokulları listesi yapacaksanız bunları da bir düşünün.

Anaokulu Bursa

Bursada en iyi anaokulu ile bu anlattıklarımın ne alakası var diyen çok oldu. Ben öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin genel olarak çocuklara nasıl bir yaklaşım tarzı ile baktıklarına bakıyorum. Çocuğum ha liseye gitmiş ha anaokuluna gitmiş ha ortaokula gitmiş. Ne fark eder ki? Okulun zihniyeti benim için çok önemli. Yönetici ve okul sahibi tektir. Benimle aynı fikirlere sahi olmayan yönetici ve okul sahibi ile nasıl anlaşabilirim ki? Bursada anaokulları öğretmenleri sıcakkanlı olmalı,okulunda hem maddi hem manevi olarak mutlu olmalı ki bu mutluluk çocuklarıma yansımalı. Bahsi geçen yani yorumlarda bulunduğum hiç bir özel okulun adını vermedim. Neden? Benim derdim aman asla şu okula çocuklarınızı göndermeyin,bu okul pahalı değil. Bir öğrenci velisi olarak çocuğumun nasıl bir okulda eğitim almasını isteklerimle ve araştırmalarımla sizlere anlattım. İster bana katılın ister katılmayın bunlar sadece benim kişisel görüşlerimdir. Benim sadece bir tane çocuğum yok 3 tane çocuğum var ve her biri farklı yaşlarda. Her biri okula giderken farklı farklı araştırmalar yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir