Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Da Özel Okul Fiyatları

Bursa Da Özel Okul Fiyatları

4 Kasım 2018 | admin | Yorum yap

Türkiye’nin her ilinde çocuklarını okula göndermek isteyen ailelerin karşısına 2 seçenek çıkıyor. Bunlardan birincisi devlet okulları diğeri ise özel okullardır. Devlet okulları devletin tayin etmiş olduğu öğretmenler denetiminde verilen eğitimler olmaktadır. Öte yandan özel okullar ise özel okul sahibinin,müdürünün ve okul yönetiminin seçmiş olduğu özel öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir. Bursa özel lise fiyatları belirlenirken işte tam da bu noktada öğretmen kalitesi de bir kriterdir.

Bursadaki özel liseler ve fiyatları belirlenirken öğretmen kriterinin ne alakası var dediğinizi duyar gibiyim. Durun hemen panik yapmayın. Televizyonlarda sıkça duyuyorsunuzdur 10.000 öğretmen atanacak diye. İşte bu haber bize tam da bu noktada aslında devlet okullarının öğretmen kalitesi hakkında tüm ipuçlarını veriyoruz. Devlet okullarındaki öğretmenlerin kalitesinin düşük olduğunu kastetmiyoruz elbette. Burada bizim savunduğumuz konu tamamen tecrübe ve karakterin ortak birleşimidir. Bursa özel liseler fiyat listesi 40.000 TL^den başlıyor olması özel okul öğretmenlerinin ne kadar tecrübeli olduğunun ilk ispatıdır. Devlet okullarındaki öğretmenler bilgisayar ataması ile olurken özel okullardaki öğretmenler bir çok kriter baz alınarak seçiliyor. Mesela öğretmenin geçmiş sicili dikkatlice inceleniyor. Öğrencilere karşı şiddet uygulamış mı? Daha önce çalıştığı okuldan neden ayrılmış? Hatta kendi isteğiyle mi ayrılmış yoksa kovulmuş mu? Özel lise fiyatları Bursa ilimizde belirlenirken öğretmenlerin kalitesi demiştik ya işte bu noktada öğretmenin neredeyse tüm seceresi dosya halinde okul müdürünün ve sahibinin önüne seriliyor. Bu dosyalar incelendikten sonra öğretmenler mülakata giriyorlar.

Bursa Kolej Fiyatları

Bursa fen koleji fiyatları da özel liselerden pek farklı bir yanı yok. Burada ise en önemli kriter öğrenci faktörünün de devreye giriyor olmasıdır. Her öğrenci parayı bastıran fen kolejine maalesef giremiyor. Öncelikle öğrencinin belli bir başarıya sahip olması gerekiyor. Eğer öğrenci diğer fen kolejinde okuyan öğrencilere göre çok daha düşük bir başarıya sahipse elbette fen kolejinde okuyamaz. Sözün özü bursa’da fen koleji fiyatları yıllık 45.000 TL iken Bursa özel ilkokul fiyatları ise 35.000 TL civarındadır. Parası olmayan demeyelim de hem parası olup çocuğunun eğitimi için para harcamak isteyen veliler hem de ekonomik durumu çocuğunu özel okulda okutacak kadar yeterli olmayan veliler ise çocuklarını burslu okutabilirler. Pek tabi bu durumda çocukların burs sınavlarına hazırlık yapmaları ve başarılı olmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir