Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Da Özel Okul Fiyatları

Bursa Da Özel Okul Fiyatları

29 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bugün kaleme aldığım özel okullarda sıra bursa anaokulu hakkında bilgiler vermeye geldi. Bir anaokulun neden bu kadar önemli olduğunu açıklayalım. Hepimizin bildiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sistemini en başından bu yana değiştirdi ve 4+4+4 eğitim sistemini uyguladı. Bu sistemin avantajları ve dezavantajları neler olabilir bir göz atalım dedik. Bir çok veli ve pedagog bu sisteme karşı çıktı.

Bursa özel anaokulları olsun devlet anaokulları olsun. 4 yaşında okula başlayan bir çocuk için yaşının çok erken olduğu iddiaları ortaya çıktı. Bizler de dünya çapında bir araştırma yaptık ve Norveç’te çocukların bu yaşlarda okula başladığını tespit ettik. Hatta Norveç’te çocuklar daha da erken okula başlıyor ve doğaya karşı mücadeleyi öğreniyorlar. Okullar genelde doğanın içlerine ve deniz kenarı yerlere yapılıyor. Biz de ise 4 yaşındaki bir çocuğun neden okula bu yaşta gitmesi hala gündemini koruyor. Bursa anaokulları listesi yaptığımız zaman doğa ile mücadele eden bir anaokulu öğrencileri göremiyoruz. Çocuklar 4 duvar arasında eğitim görüyorlar. Güvenliği olan okullarda neden bu kadar tepki alındı halen merak ediliyor.

Bursa Özel Anaokulları Listesi

Bursada anaokulları duvar arasında demiştik. Anaokulu çağına gelen bir çocuk zaten ailesi de çalıştığı için evinde de dört duvar arasında bir bakıcı ile baş başa bırakılıyor. Bursada en iyi anaokulu öğretmen kalitesi ile birleşince gayet faydalı zaman geçiren çocukların çoğu ise hayatlarından mutlular. Hem paylaşmayı hem de sosyal olmayı öğrenen çocuklar için söylenecek çok fazla şey de yok aslında. Zengin aileler genelde Özbekistan ve o taraflardan ucuza bakıcı getirip yatılı çalıştırıyorlar. Bu bakıcıların eğitim seviyeleri de ortada. Kimseyi yadırgamıyoruz ya da hor görmüyoruz. Ama yıllardır üniversitede eğitim almış ve sürekli hizmet içi eğitim almış bir öğretmen ile bir bakıcıyı siz kıyaslayın zaten sonucu göreceksiniz. Anaokulu Bursa öğretmenleri özellikle ve özellikle özenle seçilmiş kailteli öğretmenlerdir. Sadece Bursa’da değil Türkiye’deki tüm özel okullardaki öğretmenlerin hepsi işe alım sürecinde ciddi bir testten geçiriliyor. Test dediğimize bakmayın öğretmenlerin cv’leri en ince ayrıntısına kadar inceleniyor ve öğretmenler mülakattan geçiyorlar. Bu durumda çocuğun evde kalması daha iyidir diyebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir