Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa En İyi Özel Okullar

Bursa En İyi Özel Okullar

22 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursa özel fen liseleri neden bu kadar başarılı hiç merak ettiniz mi? Bize onlarca soru geldiği için merak edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar olduğunu düşündük ve sizler için bu başarının sırrını araştırdık. Malum ülke olarak okullarda yabancı dil öğretimi ve öğrenme konusunda diğer ülkelere nazaran sınıfta kaldık desek yeridir. Devlet okulları ise öğrencilere yabancı dil konusunda iyi desek kendimizi kandırmış olacağız. İşte bu yüzden fen liselerinde ve genel olarak özel okullarda yabancı dil öğretimi farklı metodlarla uygulanıyor.

Bursa özel anadolu liseleri de öğrencilere yabancı dil eğitiminde kendilerini aşmışlar diyebiliriz. Kara tahtaya yazılan klasik gramer eğitimleri ile ülke olarak belli bir yabancı dil eğitimi başarısını yakalayamadık. Hatta durum o kadar ortada ki neredeyse her mahallede yabancı dil kursu açılıyor. Anaokulu Bursa ilinde ve diğer illerde başlayan yabancı dil eğitimi devlet okullarına ciddi bir fark açıyor. Bir gün bir özel okuldaki öğretmen arkadaşımı ziyaret ettiğimde ingilizce öğretme taktiği çok hoşuma gitmişti. Kartona güneş çizmiş ve Sun – Day yani sun güneş demektir. Güneşi gören çocuklar bugün pazar mı diye öğretmene soruyorlardı. Hafızalara kazınan bu öğretim taktiği ise benim çok hoşuma gitmişti.

Bursada Anaokulları

Bazı öğrenci velileri bursa özel anaokulları fiyatları konusunda sorun çıkarmaya başlamışlardı. En azından vermiş olduğum bu örnek hem özel okulların eğitim kalitesini hem de çocukların öğrenme metodlarını ortaya koymuş oldu. Bu arada Bursa anaokulu fiyatları 30,000 TL’den başlıyor. 4 5 yaşındaki çocuğun ise bu kadar küçük yaşta ingilizce öğrenmeye başlaması ise çok büyük bir avantaj. Malum kapitalizm sistemi ve büyüyen Türkiye ileride çocuğunuzu işe alırken ingilizce biliyor oluşunu bir avantaj olarak değerlendirecek. Hatta özel okullarda sadece 1 dil değil abartısız 3 4 dil eğitimi bile ortaokulda zorunlu hale geliyor. Benim bir arkadaşım hem Bursa’da özel ingilizce kursuna gitti hem de İngilizcesini pekiştirmek için Kanada’ya dil kursuna gitti. Dünya kadar para harcayan arkadaşım eğer vakti zamanında özel okula gitseydi hem daha kaliteli eğitim alacaktı hem özel okuldaki donanımlardan faydalanıp bir hobi sahini olacaktı hem de ingilizcesini ilerletmiş olacaktı. Malesef toplum olarak ön görülerimiz ve insana yatırım konusunda daha çok yol katetmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir