Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa En İyi Özel Okullar

Bursa En İyi Özel Okullar

6 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Özel okul sayısı her geçen gün Türkiye’de artış gösteriyor. Haliyle de veliler çocuklarını hangi özel okula göndereceklerini şaşırıyorlar. Bursa özel okul fiyatları İzmir ve İstanbul’a göre daha ucuz. Örnek vermek gerekirse; İstanbul’da özel okullar 45.000 TL’den başlarken İzmir’de 40.000 TL’den başlıyor ama Bursa’da bu fiyatlar 30.000 TL bandında seyrediyor. Peki bursa özel okullar fiyat listesi diğer şehirlere göre düşükken bu eğitime de yansıyor mu? Bugün sizlere ne gibi kriterler göz önünde bulundurmalısınız sorusuna sizler için cevap aradık. Bakalım okullar fiyatları neye göre belirliyor ve yine veliler çocuklarının özel okul tercihlerini neye göre yapıyorlar.

Bursadaki özel okullar ve fiyatları beraberinde rekabeti de getiriyor. Marka logolu okullar artık her yere reklam veriyorlar. Sizler de görüyorsunuzdur billboardlar,facebook,instagram ve hatta televizyonlara kadar giren okul reklamları bizlere neyi ifade ediyorlar. Mesela bir okul fiziki olarak güzelse ve donanımlı ise veliler çok daha çabuk ikna oluyorlar. Bu noktada çocuklara söz hakkı bile doğmuyor. Bursada ozel okul fiyatlari içerisinde yüzme havuzu,basketbol sahası,futbol sahası ve kapalı spor salonu gibi aktivite yapılacak her branşın sahasının kullanımını da içeriyor. Dolayısıyla okul velilerin adeta gözlerini boyuyor. Bu gibi etkinliklerin olmasını her zaman yürekten elbette destekliyoruz sakın bizi yanlış anlamayın ama gel gör ki sadece bu alanlara sahip olan binlerce spor salonu var. Çocuklar elbette spor yapmalı,hobileri olmalı ve yeteneklerini geliştirmeliler. Özel okul fiyatları bursa ilinde sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Sonuçta herkes spor sevmeyebilir. Bu noktada devreye diğer aktiviteler giriyor. Çocuğun müziğe ilgisi varsa müzik odası ve içerisinde müzik aletleri. Çocuğun bilime merakı varsa bilim odası gibi neredeyse A’dan Z’ye her çocuğa hitap edebilecek aktiviteler mevcut.

Bursa Yeni Açılan Özel Okullar

Bursada ozel okul fiyatlari yukarıda saymış olduğumuz bütün aktiviteleri kapsarken bizim bunları yazmamızda rahatsız olduğumuzu sakın düşünmeyin. Biz aksine Norveç’te olduğu gibi her okulda bu aktivitelerin olmasını sizlerden daha çok istiyoruz. Bizim bahsetmek istediğimiz konu ise bambaşka. Bir insan düşünün ayakkabıları ve kılık kıyafeti süper ötesi ama o insanın aklı ve zekası çok gerilerde. Bir başka insan düşünün genel kültürü,eğitim seviyesi çok yüksek ama dış güzelliğine yatırım yapmamış ya da yapamamış. Sizin nazarınızda hangisi daha kıymetli. Bursa da özel okul fiyatları araştırması yaparken sadece okulun dış görünüşü ya da içerisindeki donanım değil aynı zamanda öğretmenlerin kalitesine ve eğitim seviyelerine bir bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir