Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Kreş

Bursa Kreş

23 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Özel okul Bursa fiyatları bazı velilerin gözüne batıyor demiştik. Şimdi size anlatacaklarım karşısında bu fiyatların çok da yüksek olmadığını umarım anlarsınız. Bir veli olarak çocuğunuzu okutmayı düşündüğünüz okulun fiziki şartlarına bir bakın. Okulda yüzme havuzu hatta yarı olimpik yüzme havuzu var mı? Okulun bahçesinde her öğrenci başına 2,5 metrekare yer düşecek kadar alan var mı? 100 öğrencisi olan bir okulda tüm çocuklar teneffüse çıktığında yeterli oyun alanına sahip mi?

Bursa özel kreşler için tavsiye arayanlar öncelikle okulun bir fiziki şartlarına baksınlar. Bu arada yukarıda sormuş olduğumuz her sorunun cevabı evet. Bir özel okul yukarıda bahsi geçen her türlü donanımlara sahiptir. Buna ek olarak çocuğunuz çok küçük yaşta kreşe gideceği için okulda sıkılmaması için sınıfa mutlaka güneş giriyordur. Tuvaletleri hijyeniktir,koridorları temizdir ve öğretmenleri kalitelidir. Kreş Bursa denince eğer şu ana kadar saydığımız maddeler yoksa çocuğunuzu başka bir kreşe göndermenizi tavsiye ederiz. Çocuğunuzun okula alışma dönemi 4 5 yaşları yani tam anaokuluna başlangıç yaşlarıdır. Eğer çocuğunuz ilk izlenim olarak okulu sevmezse ileride ciddi sorunlarla karşılaşmasının temelleri atılıyor demektir. Lütfen dikkat edin!

Bursada Kreş

Bursada kreş fiyatları 30,000 TL ama bu fiyatlara çocuğunuzun okuldaki yemek masrafları da dahildir. Peki okul kantinine hiç gittiniz mi? Ya da okuldaki yemeklerin nereden geldiği ve sağlıklı olduğu konusunda hiç bir fikriniz var mı? Okul kantininde satılan ürünlerin paketlerine bir baktınız mı? Eğer bu soruların hepsinin cevabını hayır olarak işaretliyorsanız sizi en yakın zaman çocuğunuzun okulunu ziyaret etmeye davet ediyoruz. Bursa kreş fiyatları çok çok pahalı değil ama aynı zamanda çok çok ucuz da değil. Bu sebepten dolayı çocuğunuzun yemekleri organik diyorlarsa organik sertifikasını görmek istediğinizi de belirtmek en doğal hakkınız. Bursa eğitim deyince benim aklıma okulda yapılan sosyal ve sportif faaliyetler de geliyor. Tam da kreş zamanı çocukların el,ayak ve göz koordinasyonları gelişmesi gerekiyor. Belki ileride milli bir basketbolcu ya da milli bir futbolcu olabilir. Sadece spor değil elbette. Çocuklarınızın müzik eğitimi almaları da çok önemli. Biz yazarken elimizden geldiğince bir kreş seçerken hangi kriterlere uymanız gerektiğini sizlerle paylaştık umarım faydalı olabilmişizdir. Tercih sizin gelecek çocuğunuzun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir