Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okul Fiyatları

Bursa Özel Okul Fiyatları

16 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursa anaokulu fiyatları özellikle yurt dışında çocukların eğitimlerine olan eğitim arttıkça Türkiye’de de fiyat olarak artış gösteriyor. Mesela Norveç’te çocuklar eğitimlerine 2 yaşlarında başlıyorlar. Çocuklar özellikle doğa ile baş başa eğitim alıyorlar. Türkiye’de bunu duyan çocukların aileleri de bir an önce çocuklarını kreş ya da anaokuluna göndermek için adeta yarış yapıyorlar. Yıllık olarak anaokuluna 32,000 TL ödeyen veliler çocuklarının geleceklerine yatırım yaptıklarını öğrendikçe paranın pek de bir önemi kalmıyor.

Bursa özel anaokulları fiyatları 32.000 TL demiştik. Yaklaşık olarak özel okula giden bir çocuk anaokulundan başlayarak lise dönemine kadar 500.000 TL’ye kadar para harcıyorlar. Bursa özel liseler fiyat listesi karşımıza 45,000 TL olarak çıkıyor. Şimdi şöyle kaba bir hesap yapalım. 4+4+4 eğitim sisteminde çocuğun toplam ilköğretim döneminde 12 yıllık maliyeti 12 çarpı 35,000 TL desel 420.000 TL yapsa bunlara ek olarak çocuğun servis parası ve okulda yediği yemekleri defteri kalemi derken 500.000 TL hesap doğru çıkıyor. Bursa özel lise fiyatları neden bu kadar pahalı dediğinizi duyar gibiyim. Onu da şöyle açıklamak istiyorum. Çocuklar üniversiteye hazırlık yapıyorlar. Özellikle üniversite dönemi aslında çocuğun yaş olarak da geleceğini şekillendirmesi açısından çok çok önemli. Bu döneme kadar çocuklar ailelerin yönlendirmeleri ile okulda tercih yaparken 16 17 yaşlarına gelen bir çocuk psikolojik olarak da olgunlaştığı için iyi değil en iyi özel liseyi tercih ediyor. Bu durumda en iyi okul en pahalı okul olmuş oluyor.

Bursadaki Özel Liseler Ve Fiyatları

Bursa kolej fiyatları 45,000 TL olmasının bir diğer sebebi ise öğretmenlerin çok kaliteli oluşu. Okul idaresi öğretmen seçerken neredeyse Türkiye’deki en iyi öğretmenleri almak istiyor. Çünkü özel okul demek her şeyin en mükemmeli demek. Haliyle de öğretmen maaşları yüksek oluyor. Aynı şekilde personellerde en iyi seçkin personeller oluyor. Okulun tüm branşlar için yapmış olduğu halı sahalar,voleybol sahaları,tenis kortları ve yüzme havuzları başlı başına zaten bir maliyet söz konusu. Ayrıca bunlarında bakımlarını göz önüne alın. özel lise fiyatları bursa denince hiç aklınıza bunlar geliyor mu? Temizlik,kaliteli eğitim ve her şeyin en mükemmeli derken sürekli olarak okulun gider kalemlerinde artış söz konusu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir