Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okul Listesi

Bursa Özel Okul Listesi

4 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursa özel fen liseleri öğretmenleri olarak her zaman eğitimin evde başladığını savunuyoruz. Bizler sadece burada çocuklarına öğretim veriyoruz. Hani derle ya 2017-2018 Bursa fen liseleri eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun diye. İşte biz öğretmenler olarak sadece işin öğretim parçasındayız. Bunu itiraf etmek ve kafamızı iki elimizin arasına koyup düşünmemiz gerekiyor. Biz öğretmenler olarak elbette birer eğitimciyiz ama çocuklara esas eğitimi veren kurum ailedir. Bursa özel anadolu liseleri de aynı şekilde. Sistemin bir parçası olarak okuldaki müfredatı takip ediyoruz. Bu eğitim sistemi maalesef bu şekilde. Aileler ve okul yönetimi bizlerden hep başarı istiyorlar bu başarı ise eğitimin de bir parçası. Çocuklar zaten gelmişler 16 yaşlarına biz bu saatten sonra onların eğitimlerine sadece kısmi olarak destek olabiliyoruz.

Bursa anaokulu fiyatları için 30,000 TL ödeyen bir aile çocuklardan ve bizlerden mükemmel başarılar bekliyorlar. Eğitimci olarak hep şunları savundum. Çocuk 4 yaşına gelene kadar hep ailesinden gördüklerini yaparak kopyala-yapıştır mantığı ile bir eğitim süzgeçinden geçiyorlar. Özel lise fiyatları bursa ile çocuklar 10 yılda toplam 1 milyon TL üzerinde para harcıyorlar. Bu eğitim ve öğretim için yeterli bir rakam elbette ama onların karakterlerinin oluşmasında birinci faktör aileleridir. Bir aile bize geliyor ve bursa özel anaokulları fiyatları için yıllık 30,000 TL’den daha fazla ödüyorum diyor. Neymiş çocuğu evde söz dinlemiyormuş. Aynı çocuk okulda öğretmenlerinin ve okul idaresinin sözünden çıkmıyorsa ve yine aynı çocuk evde ailesinin sözünü dinlemiyorsa,bu aile de biraz kabahati kendisinde araması gerekmiyor mu? Bütün suç ailede mi? Biz elimizden geldiği kadar çocuklara burada ailelerini sözlerini dinlemeleri gerektiğini zaten öğretiyoruz. Veli-Öğrenci-Okul idaresi olarak uzlaşamadığımız bir çok nokta oluyor. Çocuklar sadece buraya hem eğlenmeye hem de öğrenmeye geliyorlar.

Burslu Özel Liseler

Bursa özel eğitim alanında kendini ispatlamış bir ildir. Aileler çocuklarına ne gibi yanlışlar uyguluyorlar bir bakalım. Çocuklarına hep şartlı bir eğitim uyguluyorlar. Eğer karne notların iyi gelirse sana ıphone alacağım,eğer sınavdan 100 alırsan sana hower-board alacağım gibi hep vaatlerde bulunuyorlar. Daha sonra bu şartlı ödüllere alışan çocuklar bize yani okuldaki öğretmenlere geldiği zaman çocuk da bize şart koşuyor. Eğer bursa özel liseler taban puanları ortalamam çok yüksek gelirse bana ne alacaksın? diye sorunca açıkçası bizler şok oluyoruz. Biz çocukların kendi öz güveni gelsin,kendi gelecekleri için çalışsın ve kendi saygınlığı artsın diye sürekli psikolojik telkinlerde bulunuyoruz. Biz ne yaparsak aileler tam tersini yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir