Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okullar

Bursa Özel Okullar

10 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bugün sizlere Bursa’daki okullardan bahsedeceğim. Bursa özel okullar listesi kategorisinde ilk 10’a giren okulların diğer okullardan farkı nedir? Hiç düşündünüz mü Bursa Nilüfer ilçesinde bir okul ilk 10’a girerken yine aynı ilde Osmangazi ilçesinde neden diğer özel okullar ilk 10’a giremedi? İşte bugün bursa özel okullar başarı sıralaması yapılırken hangi kriterler göz önünde bulundurulmuş onlardan bahsedeceğim. Her şeyden önce okulun donanımı çok önemli. Okulda tenis kortu,basketbol sahası,yüzme havuzu evet yanlış duymadınız bazı okullarda yüzme havuzu bile var,kapalı spor salonu,tiyatro okulu,bilim odaları,müzik odaları ve bir çok sanatsal aktivitenin oluşu o okulu Bursa’da başarılı okullar arasına sokuyor.

Bursada özel okullar arayışında bulunan veliler de öncelikle okulun dış ve iç imkanlarına bakıyorlar. Bir apartmana,bir mağazaya ya da bir alışveriş merkezine girerken insan önce gözlerinin gördüklerine inanıyor değil mi? Ya da bir yemeği yerken bile önce gözlerimiz doymalı diyoruz. İşte dış güzellik çocukların velilerinin okul seçiminde önemli bir rol oynuyor. Bursa da özel okullar denince tuvaletlerin kirli olduğunu hayal edebilir misiniz? Elbette hayır,bu okullarda hijyene çok önem veriliyor. Sadece bir çocuğun mikrop kapması bütün çocukların enfeksiyon kapmasına sebebiyet verecektir. Bu durum ailelere ulaşacağı için okullarda neredeyse yok yok kuralları uygulanır. Bir özel okulun yemekhanesi vardır buna ek olarak da kantini de vardır. Özel okulları Bursa ilinde mi sadece böyle? Elbette hayır özel okul denince bir özel hastane gibi düşünün. Devlet okulları ile devlet hastanelerini bir özel okullar ve özel hastaneler ile kıyaslayın. Şimdi siz yetişkinler olarak karar verin bakalım. Hasta olduğunuz zaman ilk özel hastaneye gitmez misiniz? Özel okullar bursa da aynen böyle işte.

Bursada Özel Okullar Listesi

bursada en iyi özel okullar bir öğrencinin sahip olup olabileceği ve yapıp yapabileceği her şeye sahiptir. Bir öğrenci gitar çalma konusuna iyiyse inanın o özel okulda gitar hocası bile vardır. Bir öğrenci yüzme konusunda çok iyiyse o özel okulun yüzme havuzu bile vardır. Bazıları abarttığımı düşünüyor. Mesela daha ilkokul çağında bile olan çocuklara tenis dersi vermiştim. Hem de bu da bursa en iyi özel okullar listesinde olan bir okuldu. Okulun tenis kortu yoktu ama başka bir tenis kulübüne gidip orada tenis dersleri veriyorduk. Hatta bu okulun yüzme havuzu da vardı ama biz okullar arası olimpik yarışlara hazırlandığımız için başka olimpik havuzları kullanıyorduk. Parasını da okul karşılıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir