Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okullar

Bursa Özel Okullar

5 Kasım 2018 | admin | Yorum yap

bursa özel okul fiyatları göz önünde bulundurulduğunda velilerin karşısına tek soru çıkıyor. Çocuğumu özel okula mu göndereyim yoksa devlet okuluna mu? Biz de derinlemesine bir araştırma yapıp kolejlerle devlet okulları arasındaki farkları ele aldık. Nitekim araştırma yapmak bizden karar pek tabi sizden. Özellikle dolar ve euronun hızla yükselmesi ister istemez özel okul fiyatlarına yansıyor.

Bursada ozel okul fiyatlari Türkiye’nin diğer illerine göre biraz daha makul olması Bursa’da yaşayan aileleri biraz daha rahatlatmış olacak ki Bursa’ya göç etmek zorunda kalan aileler en azından okullara vereceği paraların telaşına düşmüyor. Devlet okullarına ise tamamen ücretsiz demek aslında bir yanılgıdan ibarettir. Devlet okullarına giden akraba ve tanıdıklarla sohbet ettikten sonra aslında kime hak vereceğimi de şaşırmış durumdayım. Öncelikle devlet okullarının bütçesi kısıtlı olduğu için okulun ilk başta tadilat masraflarına ciddi bütçeler ayrılıyor geri kalan para ise okulun temizlik ve personel maaşına ancak yetiyor. Bursa özel okullar fiyat listesi göz önüne alındığında ise okulun tadilat masrafları o okula asla yük olmayacaktır. Hatta okulun spor salonlarından müzik odalarına kadar bir çok aktivite için ayrılan yerlerin temizlik ve yapım maliyetleri de öğrenci başına alınan paralardan karşılanmaktadır. Bursadaki özel okullar ve fiyatları ise anaokulu 30,000 TL,ilkokul 40,000 TL Bursa’daki liseler ise 50,000 TL^den başlamaktadır.

Bursa Özel Okullar Bursluluk Sınavları 2017

Son yıllarda adından sık bahsedilen bursa özel okul bursluluk sınavları konusuna da değinmeden edemeyeceğim. Devlet özel okul teşviğini açıkladıktan sonra özel okullara olan ilgi giderek artmaya başladı. Eğitimin daha da kaliteli olması için şüphesiz ülkemiz adına çok daha faydalı olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı özel okullarla yapmış olduğu anlaşma gereği bursa bursluluk sınavı sonuçlarına göre başarı gösteren öğrencilere ek burs vermektedir. Hatta bu durum özel okulların bile işine gelmiş durumda. Derslerine daha sıkı elle sarılan öğrenciler başarı gösterdikçe özel okullardaki başarı oranı da artacaktır. Bu sayede en iyi üniversitelere öğrenci yerleşimi yapan özel okullar kendini pazarlamış olacaklar. Elbette bu durumda başarıyı örnek alan diğer öğrencilerin de başarıları artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir