Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okullar Bursluluk Sınavları

Bursa Özel Okullar Bursluluk Sınavları

12 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursa özel okullar bursluluk sınavları 2017 yılında aşırı zor geçti. Şimdi sizlere öncelikle tam burslu okumak nedir biraz ondan bahsetmek istiyorum. Özellikle üniversiteye giden öğrenciler kendi aralarında çok sık bu sohbetleri yaparlar belki sizler de duymuşsunuzdur. Her ne kadar üniversiteye göre farklılık gösteren bir durum olsa da öğrencinin tüm giderlerinin okul tarafından karşılanmasıdır.

Bursa özel okul bursluluk sınavları ise üniversite olmadığı için sizlere özel okul bursluluk hakkında bilgiler vereceğim. Buna canlı bir örnek verecek olursak da mesela bir öğrenci Bursa’da bir anadolu lisesinde okuyor ama özel okula geçerse bursu iptal olur mu bir bakalım. Şimdi burada 2 kriter var eğer o özel okulda o öğrenciye burs verirse bursu kesin iptal olur. Yani bir öğrenci her 2 okuldan da burs alamaz. Diğer bir konu ise bu konuda tam emin değilim ama bursu hangi sınıfta ise aynen oradan devam edebilir. Özel okul burs başvuruları yapmadıysa öğrenci ve diyelim Lise 4.sınıftan devam edecek o zaman bursu 4.sınıftan devam da edebilir.

Özel Okul Burs

özel okul bursluluk sınavları için her yıl binlerce öğrenci başvuru yapıyor. Dolayısıyla bir başkasının hakkını başka bir öğrenci avam tabiriyle gasp etmesin diye bu burs konularında hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de özel okul yetkilileri pür dikkat tüm dosyaları inceliyorlar. He belki şu da olabilir biz öğrenci Bursa’da bir anadolu lisesinde zaten burs kazanmış bu da demek oluyor ki bu öğrenci zaten çok başarılı olduğu için burslu okuyor. Özel okul bursluluk sınavları 2017 bursa için başvuru yapmasına gerek bile olmayacak. Devlet okullarında kurallar ve yönetmelikte ne yazıyorsa kimseye tölerans gösterilmeden kurallar uygulanır ama özel okullarda okulun sahibinin insiyatifi de kullanılabilir. Çünkü adı üstünde bu özel okul 🙂 kişiye göre tölerans gösterebilir ama elbette okul kendi markasına zarar gelmesin diye bazı kuralları da hiçe sayamaz öyle değil mi? Sonuç olarak her özel okul aslında bir ticarethane olduğu için kendi marka değerini yükseltmek adına hiç bir başarılı öğrenciye kapılarını asla kapatmaz. Karar sizin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir