Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okullar Fiyat Listesi

Bursa Özel Okullar Fiyat Listesi

15 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursadaki özel okullar ve fiyatları verme zamanı artık gelmişti. Bursa’daki özel okullar hakkında söyleyeceklerimi de kulak ardı etmemeniz çocuğunuzun geleceği için ayrı bir önem arz etmektedir. Şimdi öncelikle sizlere fiyat bilgilerini verelim. Bursa’da anaokullarına çocuklarınızı kayıt ettirmek istiyorsanız yaklaşık olarak yıllık 32,000 TL’yi göze almanız gerekmektedir. İlkokul fiyatları 35,000 TL^den başlıyor. Ortaokul fiyatları 38.000 TL ve lise fiyatları ise 42,000 TL civarındadır.

Bursada ozel okul fiyatlari verdiğimize göre şimdi sırada hangi okulu seçmek istediğinize geldik. İnsan önünde bir çok alternatif olunca ne yapacağını şaşırıyor. Mesela bir cep telefonu ya da evde internet paketi bile alırken çok sıkı bir araştırma yapmak istiyoruz. Tabi şimdi vermiş olduğumuz örnekler dünya malı diye adlandıracak olursak çocuğunuz ile kıyaslayınca yanında tırnak kadar değeri olamaz. Sonuçta cep telefonu aldınız ve memnun kalmadınız. Aman canım ne olacak sonuçta satarsın bir üst modelini ya da başka bir markayı tercih edersin. Ama çocuğunuzun psikolojisi öyle değil ya da çocuğunuz dünya kadar değerli öyle değil mi? Peki ne yapmalıyız? Bursada ozel okul fiyatları 35,000 TL diyelim ama bu fiyatında çocuğunuzun geleceğini düşündüğümüz takdirde çok da bir önemi yok öyle değil mi? Özel okul fiyatları bursa ilinde verdiğimize göre şimdi okul seçiminde hangi kriterler uygulanmalı diyelim.

Bursa Özel Okullar

Bursa özel okullar listesi yapan aileler ne yapıyorlar? Öncelikle hemen çevresindeki aileler ile iletişime geçiyorlar. Hani derler bak Batuhan’ın çocuğu şu okula gidiyor ve okuldan çok memnun. Biz de çocuğumuzu o okula kayıt yaptıralım. Yani bunun adı referans ya da kullanıcı deneyimi olmuş oluyor. Peki bu Batuhan’ın çocuğu o okuldan neden memnun hiç sordunuz mu? Belki de Batuhan futbolu çok seviyor ve o okulda futbol branşına çok ağırlık verdiği için Batuhan’ın çocuğu o okulu seviyor olabilir mi? Özel okullar Bursa ilinde bir çok spora gönül veriyor ve öğrencilerini spora teşvik ediyorlar. Peki hiç düşündünüz mü Bursa özel okullar başarı sıralaması kayıtları tutulurken hangi kriterler göz önünde bulunduruluyor. Elbette spor ve kültürel etkinlikler ilk sıralarda yerini alacaktır. Bunlara ek olarak en önemli faktör ise çocuğunuzun hangi okulda mutlu olacağıdır. Belki de sizin çocuğunuza hitap edecek bir aktivite o bahsi geçen Batuhan’ın oğlu kadar mutlu olmayacaktır. Bunları bir düşünün derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir