Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okullar Listesi

Bursa Özel Okullar Listesi

9 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursa ortaokul başarı sıralaması 2016 yılında devlet okullarından çok daha iyiydi diyemem. Buradaki esas görev öğrencilere düşüyor. Yani bir yıl boyunca avam tabiriyle sahnede olanlar aslında öğrencilerin ta kendisidir. Öğretmenler aslında yine avam tabiriyle sadece kılavuzluk yapıyorlar. Bursa özel okullar listesi yaparken de hangi kriterleri seçtiğiniz çocuğunuzu başarıya ya da tam tersi başarısızlığa götürebilir. Mesela evde karı koca çalışıyorsa ve çocuk da yarı zamanlı eğitim alıyorsa,özel okulun faydası olacak şeylerden bazıları çocuk boş zamanlarında hem sanat hem spor hem de kültürel faaliyetlere katılabilir. Bu sayede ne anne babaların aklı arkada kalmaz hem de çocuklar boş zamanlarını kaliteli geçirmekle meşgul olurlar.

Bursa ortaokul başarı sıralaması yaparken devlet okullarındaki kısıtlı imkanları da göz önünde bulunduralım. Mesela bir anne baba yine tam zamanlı çalışıyorsa ve çocuğu da okula yarı zamanlı gidiyorsa çocuk evde tek başına kaldığı zaman ders çalışamayabilir. Ya da özel okuldaki kültür,sanat ve spor imkanları devlet okullarında olmadığı için çocuklar kendilerini bu alanlarda geliştirmek için illa ki bir ebeveyn eşliğinde olmak isterler. Bursa ortaokul teog başarı sıralaması 2016 yılında bu tezler doğrultusunda sıralanmıştır. Yani çocuk hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak kendini rahat hissederse derslerindeki başarısı da otomatik olarak artacaktır. Yine bursa ortaokullar başarı sıralaması 2016 listesi yaparken velilerin bir sonraki yıl uygulanacak olan ya da olması muhtemel programları önceden öğrencinin menfaatine uygun olacak şekilde öğrenmesi de öğrenci başarısını arttırıyor. Yani bir veli bir yıl sonra olacak olan yasal değişiklikleri okuldan talep eder ve çocuğunu ona göre hazırlar. Devlet okullarında ise böyle imkanlar malesef çok kısıtlı. Bundan şu sonuç asla çıkarılmamalı tabi ki; Okul yönetimi her şeyi biliyor ama kimseye söylemiyor değil. Zaten bilse söyleyecektir.

Bursa Özel Ortaokullar

özel ortaokul bursluluk sınavları hazırlığı yapan öğrencilere ben de çok hak veriyorum. Her öğrenci devlet okulunda alamadığı ve devlet okullarının sağlayamadığı imkanların farkında. Bir çocuğun tenis sporuna yeteneği varsa ve çocuk bu yeteneğini geliştiremiyorsa ya da okul takımında oynayamıyorsa bu çocuk haklı olarak özel bir okulda tenis takımında oynayıp okullar arası turnuvalarda kendini göstermek ister. Bursa özel ortaokullar satranç,futbol,tenis,futbol ve müzik gibi branşlarda sürekli turnuvalar yapıp kendilerini geliştiriyorlar. Hatta bazı okullar spora yeteneği olan öğrencilere çocuğun başarısına göre yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak burs bile veriyorlar. Bu durum da özel okulların sadece eğitim ya da ders odaklı değil okul dışında da ne kadar aktif ve disiplin sahibi olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir