Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Bursa Özel Okullar

Bursa Özel Okullar

7 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bursa kolejleri kendilerini süslenmiş cümlelerle kendi eğitim sistemlerini sürekli övüyorlar. Öyle bir anlatıyorlar ki kendilerini,benim bile çocuk olup o kolejde okumam gerektiğine inanıyorum. Hal böyle olunca da velileri tabiri caizse kandırmak çok kolay oluyor. Bütün bu duyduklarınız aslında tamamen geçici bir kelebek etkisi desek bize kızar mısınız? N’olur bize kızmayın biz bursa kolejleri lise arayışında olan ailelere destek amaçlı bunları yazıyoruz. Para her zaman kazanılır ama zaman asla geri gelmez. Şimdi kendimizi örnek gösterelim. Bir daha o yaşlara geri gelseniz daha iyi bir eğitim almak istemez misiniz? Çok daha iyi şartlarda okula gitmek istemez misiniz? im-kan-sız öyle değil mi?

Bursadaki kolejler hakkında hep olumsuz şeyler elbette söylemiyoruz,aslında burada hedef almaya çalıştığımız bir ilimiz de yok. Biz Türkiye genelindeki tüm özel okullara sesleniyoruz. Nolur çocuklarımızı kapitalizm sisteminin bir parçası olarak görmeyin. Onlara ticari kaynak gözüyle bakmayın. Onlara eğitim ve öğretime muhtaç çocuklar ve biz veliler olarak onları size emanet ediyoruz. Bizler istiyoruz ki bursadaki kolejler lise öğretmenlerine yani personeline sürekli yatırım yapsınlar. O öğretmenler kendilerini geliştirdikçe çocuklar da bundan faydalansınlar. Öğretmenlere okul dışı deneyim yani tecrübe kazanmaları için fırsat ve zaman verin. Gerekirse para desteğinde bulunun. Bu tecrübeleri öğretmenler bizim çocuklarımıza anlatsın. Bursa özel kolejler listesinde bunları yapanlar yok mu? Elbette var. Tüm Türkiye’de olsun diye söylüyoruz. Ayrıca biz veliler olarak öğretmenlere okul idaresinin sürekli performans takibini yapmasını talep ediyoruz. Bizler veliler olarak haksız durumda olabiliriz. Bizlere lütfen en doğrusu neyse onları gösterin. Velilerde de sorun varsa bunları diğer velilerle paylaşın ki öğretmen kendini psikolojik baskı altında hissetmesin.

Bursada Kolejler

Bursa kolej fiyatları araştırması yapmaya giderken Kahramanmaraş’tan çıktık yola. Yolu o kadar uzattık ki nasılsa yıllık iznimi almışım dedim. Pamukkale Travertenleri’ne gittik ailecek. Otel olarak nereyi seçelim diye bakınırken google’a yazdık. Pamukkale Otelleri diye bir baktık ki Cilgingezgin.com sitesinde çok uygun fiyatlı bir aile oteli var. Kolej bursa arayışımız da inşallah böyle olur dedik. Bu arada traverten nedir diye merak edenlere açıklayayım, çeşitli ortamlara ve nedenlere bağlı olarak çökmeler sonucu oluşan kaya anlamına geliyor. Sizler de Denizli Pamukkale gezilecek yerler listesine bir göz atmak isterseniz bahsettiğim gezi bloğu rehberine bir göz atın derim. Tavsiyeler bizden olsun:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir