Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Gelin De Bursa İlköğretim Okulları Başarı Sıralaması 2016 Yılında Nasıl Değişmiş Bir Bakalım?

Gelin De Bursa İlköğretim Okulları Başarı Sıralaması 2016 Yılında Nasıl Değişmiş Bir Bakalım?

27 Eylül 2018 | admin | Yorum yap

Liseden bahsettik. İlköğretimden bahsettik. Şimdi gel gelelim ortaokula. Biliyorsunuz ki 4+4+4 sisteminden sonra 5 yıl ilköğretim, 3 yıl ortaokul 4 yıl liseden, 4 yıl ilköğretim, 4 yıl ortaokul, 4 yıl da lise sistemine geçildi. Orta okul süreci, 3 yıldan 4 yıla çıkartıldı yani. Bu artan 1 yıl bir çok konuya neden oluyor. Devlet okulunda bu süreç zorlaşırken, özel okulda bu süreç kolaylaşabiliyor. Bu yüzden bursa özel okullar listesi bakmanız gereken bir sayfa olacaktır bu süreçte. Bu listede başarı sırası da dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden biridir. Çünkü bursadaki en başarılı ortaokullar genel olarak hep özel okullar olmuştur.

Acaba bursadaki ortaokullar içinden hangisine çocuğumuzu göndermeliyiz? Peki bursa ortaokulları seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu gerekenler tamamen bizim çocuğumuza ne kadar parlak bir gelecek hazılamak istediğime göre değişmektedir. 15 dakika araştırıp seçim yapmanızla, 1 hafta sorup sordurup da bir seçim yapmanız inanın çocuğunuzun 15 yıl sonrasına etkiyecektir. İşte bu şekilde yapacağınız araştırmayı dikkatli yapmalısınız. Bildiğiniz üzere ortaokul yaşlarında çocuğunuz gerçek derslerle uğraşmaya başlar. Matematikte Multi düşünmeyi öğrenir. Sosyal bilgilerde erdemli bir insan olmayı öğrenir. Türkçede bir kitaba nasıl yaklaşması gerektiğini, kısaca insan olmayı öğrenir. Ve siz bu süreci gerçekten doğru ilerletmelisiniz. Bu süreç çocuğunuzun belki başarı bakımından fazla iş görmeyecek olabilir bir lise kadar. ANCAK çocuğunuzun ileride nasıl bir karaktere bürüneceğini, ilerde idealleri ve hedefleri için neler yapıp yapabileceğini, ne kadar kararlı bir birey olacağını belirleyecektir. Evet aylık gelir önemlidir ama o geliri bir insan mı alıyor bir hayvan mı ona da dikkat edecektir insanlar.. Çocuğunuzu gerçek bir insan gibi yetiştirmek tamamen sizin elinizde ancak unutmayın ki çocuğunuz “OKUL” diye adlandırılan bir mekanda saatlerini harcıyor ve ne görürse kendine alıyor. Bu yüzden siz siz olun, seçiminizi iyi yapın.

Hangi Okullar Bursanın En İyi Ortaokulları ?

Acaba okulda çocuklarımız ne öğreniyor ? Okulda ne yapıyorlar? Neden çocuğumuzu okula gönderiyoruz? Tabi ki hayata hazırlanması için. Okul bir nevi bizi gelecekteki hayatımıza hazırlar. Ve bu şekilde biz yepyeni bir hayata adım attığımızda hayatımız hakkında yapmamız gerekenlerle ilgili bilgi sahibi oluruz. Bu şekilde bursadaki ortaokullar bizi yetiştirdiği gibi, çocuğumuzu da geleceğine hazırlar. Ancak bizim bu okullardan hangisini seçeceğimiz hakkında bunun yanı sıra birden çok neden vardır. Bunlar öğretmen kadrosu gibi, okul imkanları gibi ve en önemli konu olan başarı sıralamasıdır. Ve bursa ortaokul başarı sıralaması 2016 yılında gerçekten büyük değişimlere uğradı. Bu başarı sırası yıldan yıla gerçekten çok fazla değişim göstermektedir. Ancak 2016 yılındaki değişim bütün eğitimcilerin kıblesini şaşırttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir