Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Özel Liseler Bursa

Özel Liseler Bursa

25 Ekim 2018 | admin | Yorum yap

Bu hafta sizlere özel bursa temel lisesi kendini nasıl pazarlar bundan bahsetmek istedik. Bir pazar sabahı elinizde kahve ve haftasonu ekiyle birlikte bu bilgileri okurken çocuğunuzu nasıl bir okula göndermeniz gerektiğini de düşünebilirsiniz. Öncelikle okullar her zaman merkezi yerlere inşaa edilir. Çünkü okul dediğiniz kuruma çocuğunuz nereden baksan en az 4 yıl boyunca gidecektir.

Bir okul düşünün 30,000 metrekarelik alana kurulmuş ve bahçesindeki alanda yok yok. Halı sahası,voleybol sahası ve tenis kortları.. Böyle okullar var mıdır demeyin. Ben bizzat İstanbul’da böyle güzel bir kolej biliyorum hatta içerisini arabayla bile 1 saatte ancak gezersiniz. Bursa özel temel lisesi değil de özel fen koleji olduğunu düşünürseniz içerisinde son teknoloji fen labaratuvarları mutlaka vardır. Neredeyse her sınıfa 2 öğretmen düşer ve mentör öğretmenlik metodu bu okullarda uygulanır. İşte bir özel okul kendini aynen böyle pazarlamaya başlar. Eğer bir özel okulda bu saydığımız kriterler varsa o okul gelişime açık hem öğrencilerin hem de velilerin tam olarak ne aradıklarına en güzel cevabı sahip oldukları donanımlar ile vermiştir.

Burslu Özel Liseler

Kolejlerin bursluluk sınavları hakkında halk arasında serseri bir öğrenci çok esprili bir yorumda bulunmuş. Zenginin parayla okuyan çocuğu özel okulun çarkını döndürür fakirin de başarılı öğrencisi o özel okulun başarısını güçlendirir:) Bu sözü anlamak için yarım saat düşündüğümü itiraf edebilirim. Kolej bursluluk sınavları hakkında yapılan bu espri bize aslında acı gerçeği görmemizi sağlıyor. Zengin çocuk okumaz mantığını savunan bir tez olmuş bu espri. Katılmamak ne mümkün? Mesela Boğaziçi Üniversitesi’nde yıllarca eğitim vermiş birisi olarak orada okuyan öğrencilerin çocuğunun Doğu ve İç Anadolu’dan geldiğini öğrenince çok şaşırmıştım. Daha sonra bursa özel liseler taban puanları hakkında bilgi sahibi olunca elbette zengin çocuklar ders çalışmaz diye söylenmiştim. Taban puanları 494.000’den başlıyor. Şimdi size soruyorum,ailenizin maddi durumu iyi olsa ders çalışmak için kendinizi heba eder misiniz? Ben kendi adıma itiraf etmem gerekirse ben de oturup aylarca günde 5 saat ders çalışmazdım. Nasılsa ailemin maddi durumu çok iyi ve beni en iyi okullarda okutacaklar:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir