Türkiye'deki Eğitim Sistemi
Özel Okul Fiyatları Bursa

Özel Okul Fiyatları Bursa

3 Kasım 2018 | admin | Yorum yap

Bursa özel okul fiyatları ile Türkiye’nin diğer büyükşehirlerdeki özel okul fiyatlarını kıyas yaptığımız zaman ise Bursa’da özel okula ödenen yıllık para ile diğer illerdeki ödenen yıllık para aslında 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Bu da demek oluyor ki özel okulun kendi bünyesindeki masrafları bambaşkadır. Mesela bir özel okuldaki temizlik görevlisinin bile almış olduğu maaş devlet okullarındaki temizlik personelinin almış olduğu maaşa göre daha fazladır.

Bursadaki özel okullar ve fiyatları için en önemli kriter ise öğretmen maaşları ve okulda bulunan aktivitelerdir. Bir özel okul düşünün içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzları,tenis kortları,basketbol sahası,bilim odası ve müzik odası var. İşte bu gibi donanımların zaten en baştan özel okul yapılırken ciddi bir masrafı var. Buna ek olarak sadece tenis kortunun 2 yılda bir yapılan bakımı ise yaklaşık 50.000 TL olduğunu varsayalım. Kısacası özel okuldaki spor ve kültürel sahaların yıllık bakımının 500.000 TL üzerinde olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Bursa özel okullar fiyat listesi öğretmen maaşları,okulun temizlik masrafları,okulda çalışan personel sayısı,okulun bulunduğu konum ve okulun sahip olduğu kültürel ve spor faaliyetleri göz önünde bulundurularak hesaplanıyor.

Özel Okul Fiyatları Bursa

Bursada ozel okul fiyatlari için bir başka kriter ise okulun bulunduğu konum. Malumunuz özel okullar her ne kadar diğer devlet okulları gibi bir eğitim ve öğretim yuvası olsa da aslında burası da bir ticari işletme diyebiliriz. Hiç bir özel okul sahibi zarar eden bir özel okul için aman çocuklar iyi eğitim alsınlar da okulum zarar etsin mantığında bir yol haritası kendisine çizmez ve işin gerçeği de çizmemesi kadar mantıklı bir yol haritası yoktur. Bursa özel lise fiyatları 40.000 TL demiştik ve bu yazımızda bir çok kriterin fiyatlara doğrudan etki yaptığından bahsettik. Başka bir kriter ise çocuğun başarı grafiğini ve psikolojik sorunlarıyla ilgilenecek olan okuldaki pdrm merkezlerinin bulunmasıdır. Pdrm merkezinin açılımı ise Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi diye geçiyor. Devlet okullarında sadece bir tane rehber uzman öğretmen bulunurken özel okullarda ise en az 5 tane rehber öğretmen vardır. Malum lise dönemindeki çocuklar genelde ergenlik döneminde oluyorlar. Ve takdir edersiniz ki bir insanın biyolojisinin değiştiği ve hayatında en zorlandığı dönem olarak kabul görmektedir. Bursa özel liseler fiyat listesi kısaca 30.000 TL^den başlar 45.000 TL^ye kadar devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir